10 Temmuz 2013

Bir yaz günü, hiç bu kadar üşüdün mü? -2-

Blogu çok özlemişim onu anladım.. Hele ki böyle güzel yorumlar, mailler geldi mi içim bir hoş oluyor.. Adeta Beyaz Show'a çıkmış Binnur Kaya gibi utanıyorum güzel yorumların karşısında.. İnşallah bu yorumlar yazdığım tiyatroya da söylenir, tek isteğim bu.. 
Neyse, yaz geldi ve benim başıma daha ilk günden neler neler geldi, okudunuz.. Buradan Nugi'ye beni filmdeki uzaylılara benzettiği için bir sesleniş yapacağım.. Hayatımda hiçbir yoruma bu kadar çok gülmemiştim.. 
Herkesin yazın gittiği yerde çok sevdiği bir kankası olur.. Kesin olur yani, kuraldır bu. Benimki de Alkan.. Alkan; hayatınızda hiç görmediğiniz kadar doğal ve manyak birisi.. Bir de ben ve onu yan yana düşünün.. Başımıza gelmeyen kalmadı bu lanet yazlıkta.. Bir kere bu manyak kankamla alışveriş merkezine gittik, iddiaya girdik. Niye girdik efendim? Aşağı inen yürüyen merdivenden düşmeden yukarı çıkacak beyefendi. Çıkarsa Burger King'den dondurma ısmarlayacağım, çıkamazsa o alacak.. Tabii ki her şeyi videoya çekiyorum.. 
Alkan merdivenin ortasına kadar indi, sonra başladı yukarı çıkmaya.. En alttakilere kıçını dönmüş, onlar da artık Alkan'ın neyine (kıçına) gülüyorlarsa.. Alkan çıkıyor, evet sayın seyirciler çıktı mıı, hayır; en sonda takıldı ve yere yapıştı.. 
Alkan yere yapışınca ben gülmekten yere yapıştım.. Yaşlı teyzeler bile durdu gülmeye başladı, ama o sahneyi ne telefondan ne de aklımdan silmeyeceğim yani.. Bir ara yeri tekmeledim artık ve sonuç ne oldu? 
Geri zekalı ben; Alkan'la bu kadar çok güldük diye hem ona hem bana dondurma aldım.. 
Çifte kazık yedim yani.
.....
Kışın yaşadıklarımız yeter şimdilik, yazın olanlara geçelim.. Alkan da yazlıkta nenesi gilde kalıyor. 5 teyzesi ve hala sayısını tam olarak öğrenemediğim kuzenleriyle beraber yaşıyor.. İnşallah oruçlu değilsinizdir, özür dilerim ama mangal yakacaklarmış. Alkan'la beni de sitenin dışındaki markete kola almaya yolladılar..
Site içindeki markette üstünde "3 Tl" yazsa bile bize "4 Tl"ye satan Sabit amcaya, hem bizi kazıkladığı hem de bana Orço dediği için sevgilerimi yollamıyorum.. 
Çıktık site dışına, kıçımızı sallaya sallaya markete gidiyoruz.. Hava da öyle bir sıcak ki anlatamam.. Tam gününü bulduk yani.. Yolda gördüğümüz her şeye gülüyoruz, bazen durup gülüyoruz, bazen yürürken gülüp yolu tekmeliyoruz, insanlar bize bakıyor falan.. Yani anormallikte sınır tanımıyoruz.. 
Markete girdik, kolayı aldık ve siteye dönüyoruz.. 
Şimdi düşünün, elinizde ağır bir kola var, üstelik asitli. Sallanırsa ne olur, açınca aile bizim ağzımıza sıçar.. 
Ama o kadar çok gülüyoruz ki anlatamam sana.. Ya ota boka gülüyoruz elimizde kolayla yani.. Siteye vardık varacağız, yolun kenarında sandalyesini çekmiş bir nene var.. Bir görsen, minnacık boyu var ve bence 100 yaşını geçiyor.. Bize gülerek bakıyor, o bize gülünce biz de ona güldük ve..
Ve..
Kola Alkan'ın elinden düştü. Özürlü manyak.. 
Ve daha kötüsü, ucu sivri bir taşa değip delindi.. Pislikler bu kolayı yapanlar, malzemeden çalmışlar.. 
Kola o delikten fışkırıyor, biz daha çok gülüyoruz.. Sonra baktık nene ayaklandı.. Alkan'la teyzenin o taraftan yürümeye başladık. Birden nene konuştu..
- ver emim emim
- ney? 
- vıy?
- la nene bizden kolayı mı istiyor?
Alkan'la şoka girdik.. Nene bi daha konuştu, eliyle deliği gösteriyor..
- ver emim emim!!
Benim gözümden yaşlar akmaya başladı, ben susunca Alkan konuştu.
- yav nene git yav. 
Nene peşimize koşmaya başladı, ama yaşlı olduğu için iki adım yürüyüp durdu.. Sonra sandalyesine geri oturdu, biz de siteye vardık..
Ama biz iki manyak, o deliği parmağımızla kapatmayı unuttuk..
Bütün kola delikten fışkırmış.
Aç kaldılar.

13 yorum:

 1. :))
  uzunnn çok komiksiniz siz ama..
  her akşam merakla bekleyeceğim maceraları:)
  bir de bu orço.. ya dur bi bakayım,merak ettim.

  heyyy tiyatroyu da bekliyorumm:)

  YanıtlaSil
 2. Abo ama bu yoruma sevinilmez mi.. :)
  Cok cok tesekkur ederim :)
  Not: Pis Yedili - Orco yaz, gorursun..

  YanıtlaSil
 3. :DD bir şey değil de benim isim hafızası berbat ötesi olduğundan ursa'yı uska diye hatırlamışım. Uzaylı değilmişsin...:)) ne olacak şimdi?:DD

  YanıtlaSil
 4. Bunun ustune bi halay cekilir vallaha :Dd

  YanıtlaSil
 5. lütfen kola almaya giderken ne yediğinizi de yazarsan
  biz de istiyoruz ondan :)

  bi de nene ne yemiş onun da bilgisi lazım

  YanıtlaSil
 6. uzuncum ara ara açıp okuyorum
  gülmek için:))

  YanıtlaSil
 7. Gelicek insallah yasadim yine birseyler :)

  YanıtlaSil
 8. bu çok iyiydi Uska :) ve teyzenin ne dedigini çok merak ettim inanki :D

  YanıtlaSil
 9. Emmek fiilini kendine cekimlemis emim emim diye :)

  YanıtlaSil
 10. haa anladıım :D ne diyelim inş. karşına daha çok ilginç insanlar çıkar ki bizde yazılarını okurken gülelim :)

  YanıtlaSil
 11. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 12. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil