29 Aralık 2013

2013'ün Son Yazısı - Geziden Psikopat Notlar

Son yazımı yazdıktan sonra biraz ara veriyim istedim ama sanırsam yapamadım.. Hem 2. kitaba başladım, onu da devam ettirmek istedim.. Hem de blogu öğreniyorlar, bu sayı gitgide artıyor, ona da ayrı bi üzgünüm.. Keşke anonim kalsaydım diyorum ya, azıcık tutsaydım da şu dilimi insanlara söylemeseydim, twit atmasaydım.. Ama tanıdıklar okuyunca gelip güzel şeyler söylüyorlar, mutlu oluyorum biraz da.. Neyse, şu an girmem gereken bi sürü saçma sapan konu var, başlıyorum şimdi.
.......
Gezi yapılıyordu okulda, dedim katiliyim hani nolacak, hem eğlenirim arkadaşlarım da geliyor.. Kayseri-Erciyes-Nevşehir gezilecek.. Ama cumartesi saat sabahın beşinde uyanıp okula gelecektik, yolculuk öyle başlıyor çünkü.. Ben bunu duydum, acayip ikilemde kaldım lan! Yahu şu hayatta en çok neyi seviyorsun deseler, uyku ve yemek yemek derim ne diyim başka!! Ama arkadaş zorlaması, azıcık istek derken cumartesi sabah 5'te uyanık buldum kendimi.. Valizi de gece hazırlamaya bi üşendim bi üşendim, mal gibi sabah hazırlardım diye düşünüp sadece içine 2 pantolon attım.. Sabah uyandım, valize artık o kapalı gözlerimle ne atarsam dedim, bi de bi yolluk yapmışım kendime yiyeceklerden.. Sadece bi çanta o yiyeceklerdi.. Karam aldım bi sürü, canga mı janga mı her ne boksa ondan aldım bi sürü, çikolatalar, krakerler ooooffff aklın durur yani, tam tetematlı bindim işte otobüse..
Yolculuk güzel, sabah uykuluyuz hepimiz ama sonradan açıldık.. İlk önce bizi aldılar Erciyes'e götürdüler.. Kar falan filan vardı, lan çok güzeldi!! Ne zaman karlı bi yere gitsem, sanki hayatımda ilk kez görmüş gibi mutlu oluyordum ya.. Bizim elimize verdiler mi kocaman kızağı? Hayatımda hiç kaymamışım, etraf çançinçon amcalarla dolu.. Ama olsun, yapacam lan dedim, aldım o kızağı işte en tepeye çıktık tüm otobüs.. Oturdum üstüne, kaymaya başladım.. Gayet hızlı gidiyor, ama tek sorun önümdeki gerizekalı çocuğun kızağının kayarken arkaya fırlattığı karlar. Gözüm yüzüm ağzım ulan her yerim kar oldu, dondum ya!! 
Ha bi de bendeki salaklığa bakar mısın. İnsan geceden hazırlar, her şeyini koyar, ohh rahat rahat yatar. Sabah uyanınca böyle oluyor işte.. Ne eldiven almışım ne bere.. En son kulaklarımı elliyordum yerindeler mi hâlâ diye.. Eldiveni de bi kızdan aldım, mosmor bişey, yeminle cemil ipekçi gibi oldum ya.. Ama napim bi tek o iki çift getirmişti.. 
Biz baya yorulduk kaymaktan, dediler ki yemek yiceksiniz.. Allaaahh benim gözler bi açıldı hemen, koştuk işte, canın çekmesin sucuk ekmek yedik.. Ulan allahın belaları, hiç beğenmedim o ayrı mesele! Sonra işte benim berbat saatlerim başladı..
Yedikten sonra bizi şömineli bi odaya aldılar, fıstık gibi ortam, öğretmenler bomba, sohbet koyu.. Üstümde ceketim vardı, hani her ceketin tam boyun tarafından iki ip sarkar ya ucunda bi düğme gibi bişey olur.. Ağzıma koydum orayı, habire o yuvarlağı çıkarıp çıkarıp takıyorum.. Sonra bi anda düğmeyi yuttum!!!!! Bildiğin boğazıma geldi, öksürdüm, dedim yutim o zaman.. Yuttum, sonra da ağlamaya başladım...
-hocaaaam düğme yuttum yaaa
-anlamadım oğlum ne diyon sen
-ya düğme diyorum ağzıma koymuştum birden yuttum öleceeeem hüüüüü
-oğlum korkma çıkar o tuvalette
-ARKADAŞLAR, YAKINI DÜĞME YUTMUŞ VE ÖLMÜŞ BİRİSİ VAR MI, YOK DEYİN HÜÜÜÜ
-Var benim, yuttuktan hemen sonra ölmedi ama, biraz zaman geçince öldü..
Ben bi korkmaya başladım, ulan bekliyorum tuvaletim gelsin koşacam sıçacam çıkacak diye. Yoook, ne gelmesi.. Sinir oldum, bi yanım ağlıyor bi yanım gülüyor eğlenmeye çalıştım..
Sonra bizi bi otele getirdiler.. Beş yıldızlıymış kendisi.. Ama dışarıdan baksan 0,5 yıldızlı.. Tabi gezilerin en büyük klasiği ne bu masum ergen liselilerde.. İçkiii. Normalde biliyorsun, ne böyle bağımlısıyım ne başka bi şey. Ama ortam olduğunda falan severim yani.. Almış bizimkiler, bizimkiler dediğim biz 5 kişiyiz işte, erkek erkeğe içecez.. Ama salak gibi para toplayamadık diye, 15 liraya dünyanın en dandik şarabını almışız o ayrı mesele.. Neyse, arkadaşımdaydı bu şarap, geldi bizim odaya.
-Uska disko açılmış, biz oraya iniyoruz, şarap sizde kalsın.
-Oluuurrrrr (şeytani bakış)
Şimdi 5 kişiydik, bu ikisi diskoya indi, kaldık mı üç şeytan başbaşa.. İçsek mi içmesek mi derken en son ben banyodan "Laaann bardak buldum olluum" diye bağırıyordum o ayrı mesele.. O kocaman bi şişe şarabı, her birimiz ikişer bardak içerek bitirdik.. Ama olana bak ki, tüm arkadaşlarım yudum yudum sohbet ede ede içerken ben tek yudumda içtim, midem bulanmaya başladı.. Çünkü akşam yemeği açıkbüfe, bi de para girmiş götüme, dedim ye lan Uska ye!! Et balık tavuğu aynı tabakta yedim lan.. Midem gitti resmen ya! 
Şimdi 5 kişinin içeceği şarabı 3 kişi bitirince bizde başladı bi göt korkusu.. İkisi ağzımıza sıçacak çünkü ama dayanamadık yani.. Ve tam "ne yapsak" derken diskodaki arkadaşım mesaj attı, "Bizsiz içmeyin" diye.. Allaah, resmen boku yedik ya! 
Hemen aklıma şeytanlıklar geldi.. Ne yapsam derken ortaya en pisko fikri attım..
-Kankalar su doldurak bence içine, sonra da ıyy ne iğrenç almışsın sen yaa diyelim
-Oha çok mantıklı, vişne suyu da koyalım hatta
-süper olur bencede, dur yan odada olacaktı
O şişeyi bize verdikleri seviyeye kadar su+vişneyle doldurduk.. Bak bak bak bizdeki manyaklığa bak.. Sonra bizde diskoya indik.. 
Disko dediğim de fena yer değil hani.. Ama öyle ışıklar var ki anlatamam sana.. Böyle ışık hızında kesilip kesilip gelen bi ışık vardı, sanki sen robotmuşsun gibi duruyordu.. Sonra hayatımda hiç görmediğim bi ışık oldu birden..
Sahnedeki herkesin dişleri bembeyaz, gözleri de bi anda fosforlu yeşil oldu.. Bi de arkadaşımla kopuyorum, çocuğun gözleri zaten yeşil gibi.. Vampir gibi oldu.Bi anda çığlık atıp kaçtım, ama nasıl koşuyorum.. Sonra diğer arkadaşımı da gördüm yine aynı şekilde.. Dedim Uska öldün, herkes vampir oldu, seni de öyle yapacaklar.. Bi anda çöktüm koridora ağlamaya başladım.. Sonra gözümü kapattım, "bu bi rüyaa" diye düşündüm.. Meğer ışık yüzünden böyleymişiz ya.. Rezil oldum rezil!! Ama çok korkunçtu, bak cidden.. 
Ve sonra odaya çıktık, herken şarabın etrafına toplandı, hadi içiyoruz durumu yapacaz yani.. Ama biz konuşmuşuz, içip çocuğa suç atacaz "bu neee allaaaan cezasıı" diye.. Bu çocuk içti, "bu şarap değil." dedi.. Biz kaldık böyle, sonra da ben "15 lira oğlum ne bekliyon hadi hadi iç." dedim.. Bu da bıraktı gitti.. Bi anda kapı çaldı, bi baktık 9.sınıflar içki dileniyor. Bi çocuğa verdik "al al için" diye.. Aldı eline vişne suyunu (aslında şarap o hehe!) kafaya dikti şişeyi.. Biz hepimiz "bu ne lan" demesini beklerken çocuk "oohhh çok güzel laaan" dedi.!!!!!!!! Bütün gece buna ayrı bi güldük zaten.. 
Sonra bizim içkiler bitince hadi başka odalara salça olalım diye bi odaya girdik.. Şerefsizler paraya kıyıp 70'lik vodka almışlar ya!! Bi anda kocaman bardağa herkes sohbet ederken doldurdum sek vodkayı, kafaya diktim.. Sonrası yok.. 
İnsan gider içine vişne suyu ekler, ne bilim azıcık içer kocaman bardak ne ya!! Nevrimin döndüğünü hatırlıyorum, diskoya inip çıktığımı hatırlıyorum, of! 
Beni odaya falan almışlar, ulan pijama giyecez bi açtım valizi pijamam da yok! Resmen geziye gelmemiş gibi bi valiz, gittim yan odadan istedim, küçük falan geldi ama olsun yani.. Yattım yatağa, ulan teee hangi odadan birisi horluyor, hocalar koridorda nöbette, ses var ve yatamadım kaç saat.. Sonra uyudum işte, sabahın köründe tekrar kalktık, kahvaltı falan derken bizi turistik bi yerlere götürdüler yine..
Gezerken bi baktım bi sürü japon!! Allahım, a1 de olsa japoncam var, konuşuyim dedim ama bi baktım herkes başıma üşüştü.. Arkadan "ken ay teyk e fotooo" sesleri falan derken biz japonlarla foto çekilmeye başladık.. Ama nasıl tatlılar, ya alıp yicem o yaşlı amca japonu ya!! Bi anda hepsi kameralarını çıkardılar, bizi çektiler, video çektiler.. Hadi bi poz daha çekilelim derken bi baktım 2 tane japon kız birbirine gülerek sarılmış bizi izliyorlar.. Birbirlerine de "maymiymoymoymuyy" gibisinden yarı çığlık yarı japonca bişeyler diyorlar. Dedim gelsinler yahu, hep beraber çekiliriz..
-come comeee (kam kaammm)
-nooo, ihihihi maymiymuy
-kız ne utanıyon kam diyorum sana kam kam!!
Geldiler, foto çekildik falan.. Eğlendim yani.. Sonra da şarkı söyleye söyleye Adanaya döndük, şu an sesim travestinin amcasının oğlu gibi bişey.. Konuşunca bok gibiyim.. Ama her şeye rağmen çok çok eğlendim, her şey güzeldi yani.. Anlatamadığı bi sürü ayrıntı var zaten, onları da sonra çünkü yazı acayip uzadı!
.....
2 gün sonra 31 aralık.. Açıkçası bu yeni yıldan tek beklentim azıcık daha fizik zekası sanırım.. Şubatta Uzun Saçlı Kel Adam 1 yaşında olacak.. Onu da bekliyorum.. Benim için aslında 2013 fena değildi ya.. Kitap yazdım bastırdım, arkadaşlar edindim, eğlendim, çalıştım, bazen başardım.. Ama bunun yanında nenemi kaybettim ki etkisinden çıkamıyorum, dershanemi sevmedim, öğretmenlerimi sevemedim, babamla çok daha fazla kavga ettik.. Ama sanırım burayı sevdim ben.
Dileklerim öyle uzun değil, Allahım sen konuları biliyosun amin:P:p 
Ama gerçekten bu yıl daha farklı olsun istiyorum, umarım olacak ya.. Tamam, belki yazlıkta bi çocuğun çayına işedim, birisinin çocuğundan sırf gıcık alıyorum diye annesine "çocuğun sapıkmış, kızların orasına burasına bakıyormuş" dedim, bi sürü kişiyle aramı bozdum, aralarını bozdum.. Ama çok da yaralandım ben..
Umarım iyi olacak her şey, olsun ya, olsun olsun.

8 yorum:

 1. Ah Uska sen beni çok çok güzel güldürdün sen de bol bol gül :D
  Özellikle o disko olayında kahkahalarıma hakim olamadım.

  YanıtlaSil
 2. Olum o kadar çok şeye kahkaha attım ki hangisini komik bulduğumu unuttum ne yorum yapcam ben :D
  Şey bak en sonlardan çişli mişli :D
  Bi de eldiven şeysi :D Olum sabah hazırlık olur mu ya :D Diyorum hep manyaksın : P :D

  YanıtlaSil
 3. Bi de, çok ayıp ya vampirlerden korkmuş, blog kankisi vampir değilmiş gibi -seni blog kankim seçtim pikaçu :D kızma bana :D -

  YanıtlaSil
 4. hangi olaya yorum yapıcağıma şaşırdım :D
  yaa sen harbi nasıl hazırlanmışsın ya,hiçbir şey almamışsın,yazık sana :D

  YanıtlaSil