13 Nisan 2014

Çok çok zaman önce.. -3-

Uzun oldu baya, affet yahu...
Şimdi ben 6. sınıftayken MSN nasıl ünlüydü var ya sana anlatamam.. İnsanlar sürekli böyle seninle Msn arkadaş sayına göre arkadaş oluyordu.. "Benim 250 tane varrr, sende 120 mi?! puhahaha, git gelme be yanıma" diyenler bi kenarda dursun, benim gibi toplam 97 msni olan insanlar da vardı tabi.. Habire yenisini açıyordum, günlük iki tane açıp tüm yazlığı ekliyordum, diğer gün de yeni açıyordum, eskiyi anında unutuyordum.. Öyle salak saçma bi dönem yani.. 
Bi de bu dönemin sonunda hayatımda ilk kez girecek olduğum, hatta daha ciddiyetini bile anlayamadığım SBS denen kazzık sınav var.. Ama ben hep eşşeklik peşindeyim, sürekli böyle internet kafelerde sürtüyorum.. annemden her bi dakika "anne bana 1 milyon versene yaa, internete gitcem ben" diye para alıp duruyorum.. çünkü internette benim bi aşkım var: GrupHepsi_Cemre.. 
Bi kız eklemiş beni, avatarında Cemre var, hani o zamanların en en ünlüsü Hepsi grubu var ya.. hah.. ondaki kız işte. Tabi salak değilim, o kız olmadığını biliyorum ama vuruldum işte kıza.. Böyle beni bi görsen, yeminle halime acırsın o derece.. yaşıtlarıma bakıyorum, herkes nasıl ders çalışıyor, sınava ne kadar kaldı diye ağlayanlar mı dersin, şimdiden hangi liseye gitsemmm diye düşünenler mi dersin.. Bi ben işte, bi salak ben, sen git internette fake bi hesap bul, onunla her gün konuş..
Ama kızı bi gör, Allahım nasıl bi sohbeti var, resmen ölüyorum ya.. o bana "olmaz oğlan"ı yolluyor, "hiç bana bakmaaa olmaz oğlaannn sen kendini ısmarlaa" diyor, ben ona "olmaz böyle şeyy" diye yolluyorum şarkıları.. Bazen araya 4yüz de kaçıyor ama olsun.. Tabi sohbette bazı noktaları var daha önce dikkat etmediğim, şu an ağlayarak hatırladığım.. Mesela ben buna "Naber canım" diyorum, bu bana "iyiyim abi sen" diyor. 
O zamanlarda da kızlar böyle havalı olsun diye "abi" falan kullanıyorlardı. Hani "ne diyosun abi yhaaa" gibisinden. Ben bu kız "abi" deyince daha da çok aşık oldum kıza.. Öyle olgun, öyle şıkır şıkır diye resmen vuruldum lan.. O bana yolladığı güzel şarkılar, ara sıra "abi" demeler, kamera aç dediğimde "açamam, babam seni öldürür" demeler.. Onu daha da ulaşılmaz bi insan kılıyordu gözümde.. Sonra bu bana çıkardı ağzındaki baklayı.. "Ben senin olduğun yazlıktayım" dedi. Alllaaahhh sen misin bunu diyen. Ben nasıl gün sayıyorum yaz gelsin diye aklın durur. Sınava 1 ay mı ne var, ben kızı görmek için resmen gün sayıyorum. Ulan sınav puanımın bilmem kaçıyla lisem belli olacak, kaltaklık peşinde bi şeyim işte.. ergenliğim bok gibi..
O zamanlarda da evde bilgisayarım var ama internet yok.. o yüzden hep internet kafedeyim, daimi müşteri oldum.. neyse, bi ara ben tv izliyorum evde, Atv haber yapmış sbs'yi.. "Sınava bir hafta kaldı, öğrenciler heyecanlı" gibisinden bi şeyler diyordu, şu an tam hatırlamıyorum.. Ve birden hani inme iner ya, hah aynen öyle oldu bana.. Kalktım, durumun ciddiyetini anladım, gidip kendime bi sürü kitap falan aldım.. Cemre falan unutuldu bende, lan sınavım var benim!! Okulda hiç ders dinlememişim zaten, hele ilk dönem karnem.. tek 5'im beden, o da 85'ten.. Bi sürü 3'üm var, tüm ana derslerim 3 neredeyse.. Öyle rezil bi şeyim.. Maalesef en alt çekmecede duruyor o karnem.. 
Ben o bi haftada az çok bi şeyler öğrendim gibi bi şey oldu.. hep konu çalıştım, sınavda iyi bi şey yapmak zorundayım çünkü anneme teee dönemin başında "Ne dershanesi be! Delirdin mi sen kadın!!!! Örtmenimiz yazılmamamız gerektiğini sööledi. bak intihar etcem haa yeter bea" demişim ama nasıl bağırarak söyledim onca lafı var ya.. Kadın vurdu bana bi tane, "ne bok yersen ye" dedi, yollamadı beni dersaneye.. İşte o lafların acısını çekiyordum o son haftada..
Derken sınav günü geldi, o bi haftada Cemre'yle hiç konuşmadık.. ben nasıl heyecanlıyım, ulan azıcık çalışmış olsam heyecan yapmam. Heyecanlı olma sebebim bi bok bilmiyor oluşum maalesef.. Nasıl ağlıyorum var ya, saat sabah 4:30'da heyecandan uyanmışım, uykusuzum, elim ayağım titriyor resmen.. 
Ben girdim işte bu sınava, önüme verildi kitapçık.. başladım, bi baktım lan ben sınavı bi şekilde yapıyorum.. hani evet, bi sürü boşum var ama yaptıklarımdan eminim yani.. süre bitti, ben derin bi oh çekip verdim optiği, çıktım eve geldim.. O zaman da evin karşısında bi dershane var, annem "orada cevap anahtarı varmış, bak bakalım ne yaptın" dedi.. Benle geldi bi de.. biz gittik öyle, ben baktım cevap anahtarına.. Şaka gibi ama 500 üzerinden 447 bekliyorum.. nasıl sarılıyoruz annemle, annem nasıl gururlu.. "Dershaneye gelmeden yaptın bu puanı, afferin sana" diyor, öpüyor beni.. ben de çok çok mutluyum.. derken biz yazlığa geldik...
gelişimizin üzerinden bi ay falan geçti, ben aşağıda sümüklü ve ergen bi şekilde oynarken annem balkondan bağırdı. "Uskaaaa sınav açıklanmış, gel al kimliğini de bak sonucuna eşşoleşşekk" diye.. ben koşa koşa gittim, o zaman sitede internet kafe yok, yan sitenin kafesine koştum.. abinin yanına elimde kimlikle gelince sordu tabii "Sınav sonucuna mı bakacaksın" diye. "Evet" dedim ve baktık.. şaka gibi ama 399 aldım... 
Ben bi ağlamaya başladım, allaaaahhhh sanki pipim elden gidiyor, öyle bi acı kalbimdeki.. ekrana yaklaştım, nasıl olabilir bu diyorum.. Derken matematiğe bakmamla her şeyi anlamam bir oldu.. ben, o mal salak ben, sen tut matematikte boş bırakacağın zaman boş bırakma, her şeyi üstüne üstüne kodlamaya devam et.. bi baktım 13 koca yanlış, o da kaç sorudandı unuttum şimdi.. 
Yazlığa ağlaya ağlaya geldim.. O zaman da bi sevgilim var, böyle kıvırcık bi şey ama ayrılmışız biz. Ayrıldık diye tüm banklara "Sen aştan ne anlarsın Uska" "Allah belanı versin orospu köpek" "senden iğreniyorum" "aşk sende bir kumar olmuş Uska malı" falan yazmış.. Benim ağladığımı görünce hepsini sildi tabi.. ama daha Cemre ortada yok, kandırıldım falan sanıyorum.. annem de ağladığımı görmüş balkondan, aşağı indi.. Ben sarıldım anneme, "Kaydırdım" dedim, o da "uyumadın, çok heyecanlıydın, sağlık olsun" diyor.. 
Birden omuzumda bi minik el hissettim.. "Acaba bu kim, hiç uğraşamam şu an kimse kim yani.." diye düşünürken ben arkamı döndüm, çirkefleşecem işte.. 
-ya ne var ne!!!
-Uska abi
-ya canım git başımdan bide senle uğraşamam ben
-ama kışın öööle demiyodunn
Ben bütün kış yazlıktaki bi minik tarafından kandırıldım yani.. o yüzden bana "abi abi" deyip duruyormuş ya.. ben nasıl kötüyüm zaten, onu duydum, Allaaahhhh tüm yazlığa feryat figan ediyorum, "7. sınıf sen göreceksiiiinnn!!" diye.. Küçük kıza da eğilip "Ben seni abi gibi seviyorum" dedim, bu da beni unutup hoooop oyun oynamaya gitti yaaa...
.......
Derken 7. sınıf vakti geldi.. ilk konular aşırı eğlenceli.. iletişim falan var sosyalde, o kadar güzel ki.. ben ilk konulara hayvan gibi çalıştım, ikincilere geçtik bi tıkandım bi şey oldum. anneme de yine aynı yalan "örtmenimiz yollamayın dedi dershaneye, çok sakıncalıymışş" Ne yapayım be, evde oturup tv izlemek varken hafta sonlarımı dershanede harap edemezdim yani.. 
2. dönemin yarısına geldik, işte tüm dershaneler konuları bitirmiş kamp döneminde.. habire bi deneme sınavı oluyorlar.. annemin arkadaşlarının çocuklarının hepsi de dershaneye gidiyor, hepsi ne zaman arasak sınavda oluyor.. Onlar sınavda, ben evde meyve yiyorum, annem anladı bi gariplik olduğunu tabii.. Gitti yazdırdı beni evin karşısındaki dershaneye, ben nasıl ağlıyorum ama "istemiyorummm" diye.. bu arada yine hiçbir konu bilmiyorum.. ne bok yiyeceğim acaba.. ben yazıldım, önce 3. sınıfta başladım.. sonra azıcık çalışınca ben 2'ye yükseldim ve en son 1'e geldim.. var ya beni gör, her sınavda sınıfta birinci olunca böyle bi havam falan oldu dershanede.. neyse, ben 1. sınıfa geldim ve hep deneme oluyorlar.. beni de gör, Allahım nasıl sıkılıyorum sınavı yaparken.. çok saçma geliyor yani, bi sınavla lise belli oluyor falan.. bi de sınav kitapçığı simsiyah, içim sıkılıyor.. sınavı bırakıp resim çiziyorum sürekli.. resim çizerken herkesi rahatsız etmem de ayrı tabii..
Habire kopya çekmeye çalışıyorum, beni bi gör, yani öğretmen olsan ağlarsın.. bi de adımı çıkartmışlar "sadece eşofmanı var, başka bi şey giyemez o, adidas eşofmanlı çocuk" diyip duruyorlar bana.. Napim be, evin karşısı, pijamayla gitmediğime dua etsinler pezevenkler.. neyse, ben sürekli insan rahatsız edince matematikçi var bi tane Hüseyin pezevengi, bu geldi yanıma aynen böyle dedi:
"Uska, ya 9. seviye sınıfa gideceksin ya da bu sınıfta susacaksın. sen seç." 
Ben de var yaa aboo ne fenayım.. Sen misin bana bunu diyen, adama "Piç kurusu!!" diye bağırdım, aldım çantamı söylene söylene dershaneden çıktım.. Adam şok tabii, bi yandan da mutludur artık sonuçta ben yokum..
Sınava 10 gün ya var ya yok.. ben yine azıcık azıcık bi şeyler biliyorum ama çalışmam lazım.. ben bi başladım balkonda çalışmaya, offff var yaa süperim yani.. Sadece silindir küp falan filan karıştırıyorum ama olsun.. Onları da sınav günü sıraya yazacağım.. 
Sınav yerine geldik, ben daha az heyecanlıyım bu sefer. Bi de kontrol edecem kaydırmamak için. sıraya yazacaklarımı da kalemliğime koymuşum minik kağıt şeklinde, bi de her yerimden dido, albeni, metro falan fışkırıyor.. zannedersin sınava değil pikniğe gelmişim, beynimi açsın diye aldım yanıma hepsini.. ne yapayım be, küp şeker saçma geliyordu bana.. 
Sınavı takır takır yaptım, mükemmel ötesi geçti.. Sonuçlar bi açıklandı, 500 üzerinden 495 almışım, Allaaahhhh beni bi gör.. normalde fullldü ama tek yanlışım 50-8'i 46 bulmaktı.. ve o soruyu tam 13 kere bi daha yaptım, hep aynı sonucu buldum.. kısmet değilmiş demek ki.. Adana'da derece bile yaptım var yaa, tüm dershaneler ve özel okullar beni aradı.. Ben de gittim beni tam burslu olarak alan bi okula ve tam burslu bi dershaneye yazıldım..
........
Yazlıktan sonra o kolejde yaşadıklarım malum artık.. Bi beni zehirlemedikleri kaldı yani öyle düşün.. ama dershanem aşırı aşırı güzel, hep orada kalayım istiyorum.. dershaneden de bi kız bulmuşum offff nasıl iyi her şey.. hani beni mesajla terk eden var ya 1.5 senelik, o işte.. ama o sene nasıl çalışkanım, nasıl hırslıyım, ot versen ağzımı açacam yani o derece.. 
O sene de ben Adana'da iyi bi derece yaptım ve şu an sloganı "xxxxx pişmanlıktır." olan bi okula geldim..
Bi ergenlik dönemini de böylece kapattım işte.. 

12 yorum:

 1. Resmen sbsde kopya çekmişsin, ben onu yazılılarda bile zor yapıyorum bee :D
  Bi de sen şu küçük msn aşkını başka bi yazında daha anlatmıştın sanki, hatırlıyorum ben :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hahahah kızım gel ders verim sana :Pp
   Evettt, vay bee arşivimi okumuşsun, ya seviyorum seni ^_^

   Sil
 2. okurken çok keyif aldım kaleminize, hatıralarınıza sağlık. :) okurken bende o dönemlere gittim unutmuşum :D

  YanıtlaSil
 3. msn ya,şu an ne dinlediği müzik özelliği karşı tarafa trip atardık yaaa :) anılarım depreşti Uska.
  sen son 1 hafta son 1,5 ay çalıştım,bitti ama :) bende de sıfır heyecan vardı :)
  ahahah senin öğretmenin kulaklarına inanamamıştır kesin :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ooo hem nasıl inanamadı, sonra beni yolda gördü, suratıma bakmadı...

   Sil
 4. İnternetten tanıştığımız minik kızlara aşık olmuyormuşuz yani. (En iyi doğum günü hediyesi internetten tanıştığı süper tatlı arkadaşı tarafından alınan kız söyledi.) (Her arkadaş bir gruphepsi_cemre değil yani :P)

  Ya ama o kadar iyi puanı nasıl yaptın be sbs'de vuu, ben 4. sınıftan beri dershaneye gidiyorum 490'ı geçemedim.

  Ha bi de seni mimledim :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Lorim, valla internetten ben çok çektim yaaa...
   Tamamdır, bakıyorum :)

   Sil
 5. Uska be ne güzel güldürdün ya gece gece beni yine :) Sbs sınavı o kadar önemli miymiş ya ben her sene ısrarla geç kalırdım sınavlara hep :)

  YanıtlaSil
 6. eski yazılardan okumaya bir başladım baya da güldüm :) sınıfta elimde telefon açtım okuyorum sesli gülmemek için çok zor tuttum kendimi :) hep yaz çok yaz :) o sınav dönemini de çok iyi hatırlıyorum ilk kurbanlardandım ben :) önemini bile kavrayamamıştım bilmediğim bir sürü konu vardı sınava girerken

  YanıtlaSil