6 Mayıs 2014

Yine tüm psikopatlıkları üzerime çektim, yine ne yaptım da olmadı?

Bok gibi bir hafta geçirdim, yazıp kendimi rahatlatacağım. Güya yazılı çalışırım mantığıyla bugün okula gitmedim, zaten saat 10:30'da uyandım, şu saate kadar da bilgisayardaydım. Neyse yine gecelerim artık. 
Şimdi biliyorsun, benim dershanem iflas edince bizi alt kattaki dershaneye yazdırdılar ya hani. Biz yukarıdayken olan müdür yardımcısı da beni sever, hani adamı biliyorum, adamdan ne istesem hep yaptı yemin ediyorum. Sınava arkadaşımı getirdim, normalde yan yana oturmamız yasak, o başka sınıfta girecek. Adam izin verdi, biz sınavı beraber yaptık. Ya da herkesin telefonu toplanırdı, ben "yaa hocam nolurr" derdim adam almazdı benim telefonu. Veya 11. sınıf için kazandığım dershaneye 10. sınıfta bedava gelmemi istedi vs vs vs.
Yani adamın hakkını ölsem ödeyemem, çok iyilik yaptı bana. 10. sınıftayken bir sürü kitap verdi elime, hep yakından ilgilendi ki ben, 11 için burslu kazanmıştım dershanemi. Neyse... 
Alt kata geçince biz, bi baktım bu adama da yukarıdaki gibi bir masa ayarladılar, o da müdür yardımcısı oldu. Böyle sürekli olarak beni gördüğü yerde durduruyor, hal hatır soruyor adam. Sonra 2. döneme girdik, tabi girince adamda hemen "öğrenci kaybetmeyelim" mantığı oluştu. Benim sınıfımda en iyi anadolu lisesinden çocuklar var, benim okulum iyi bir sırada, sıra arkadaşım da iyi bir okulda. Hal öyle olunca adam sürekli beni ve sıra arkadaşımı yanına çağırmaya başladı. E beni biliyorsun, ben zaten seneye için gittim etüte yazıldım. Sıra arkadaşım da gitti bir dershaneye yazıldı. Açıkçası ikimizde de adama gidip "Hocam biz sizi bırakıyoruz, başka yerlere yazılıyoruz" demedik tabi. Yani diyemeyiz, adam o kadar iyilik yapmış, şerefsiz değilim o kadar. Uygun bir zamanda söylerim, dedim. Sıra arkadaşım da öyle düşündü, konu kapandı sandık.
Bir gün dersteyiz, sıra arkadaşım eğildi kulağıma, "Babamı aramış bu adam, işte buraya yazılması için sizinle görüşelim falan demiş. Babam da 'şu an maddi durumumuz iyi değil, bir yer düşünmüyoruz' diye yalan uydurmuş..." temalı bi şeyler söyledi bana. O kurtuldu yani! Sıra bana geldi... Ha bu arada bu adam annemi de aramış, annem de "Uska etüt düşünüyor ama daha tam karar vermedi." demiş. Aile boyu yalan makinesiyiz...
Koridorda yürüyorum, adam kolumu tutuyor "gel bi konuşalım" diyor, adam yemeyecek beni ama çok tırsıyorum.. Sürekli atlatıyorum adamı ve zaten pazar günleri dershaneye gitmiyorum ben, o adam da aynı zamanda biyoloji dersime giriyor.. Pazar günü de biyoloji var. Neyse en az 20 kere ben bu adamı atlattım, ta ki geçen cumartesiye kadar...
Koridorda sıra arkadaşımla yürüyorum, birden beni kolumdan tuttu, "gel bakalım sennnn" diyerek beni bi odaya götürdü, kapıyı da kapattı. Bana işkence mi yapacak, ırzıma mı geçecek anlamadım.. Geçti oturdu koltuğa, beni de karşısına otutturdu. 

"Seneye etüt düşünüyormuşsun."
"Iııı ıııı evet.."
"Yani sen çok para ödeyince daha mı iyi eğitim alacağını sanıyorsun?"

Ne diyor bu lan! Şuna bak, beni küçümsemeye mi çalışıyorsun sen, napıyorsun.. 

"Hocam oraya da çok para ödemeyeceğim, ordan da iyi bir burs kazandım."
"Peki tamam. Mutlaka gidiyorsundur sen oraya, hatta yazılmışsındır. Memnun musun?"

Şeytan mıdır nedir... Lafa girdim:

"Ygs derslerimiz başladı ve evet, gerçekten memnunum."
"Ama bir de burayı düşün. Bak, sana istediğin kadar kitap veririz, denemeler var, Türkiye geneli bir sürü deneme yaparız, hepsine girersin. Burada ordaki gibi genç hocalar yok, hepsi çok deneyimli. Gel, hem sana hem Seda'ya (sıra arkadaşım) 1000 liraya seneye için indirim yapalım."

Bir kere ben etüte yazıldım ve oraya para ödemeye başladık, sözleşmeyi de yaptık. Oradan ayrılma gibi bir durumum yok ve bak anlatmamıştım burada ama yazmam lazım. Abi ben gerçekten o dershaneye uyum sağlayamadım, sınıftakiler gerçekten çok farklı insanlar. Birkaç kişi var iyi anlaştığım, o kadar. Kalanlar var ya, hepsi arkamdan neler neler diyorlar, lan duyuyorum hatta bazılarını. Herkes Seda ve benden nefret ediyor, yok böyle bir şey.Bir de her dersin öğretmeni iyi değil, seneye sınav var ve benim cidden çok eksiğim var. O yüzden burada kalamam da adama anlatmam lazım:

"Hocam, bakın. Ben sizi çok severim, benim üzerimde gerçekten emeğiniz büyük. Her şey için çok teşekkür ederim, hatta Seda adına da edeyim. Şu zamana kadar sizin sevginizi suistimal edecek bir şey yapmadım, yapmam da. Ama inanın bana, ben alışamadım buraya."
"Ama şu an başka düşünüyorsun. Seneye emin ol daha iyi olur her şey."
"Hocam olmayacağı apaçık ortada. Aslında benim de Seda'nın da tek sorunu sanırım buraya alışamamak oldu, yani iyi hissetmiyoruz burada biz. Evet dersler güzel, kadro iyi, hocalar da iyi ama işte..."

Bir kere kadroda iyi olan 3 kişi mi ne var, kalanının dersine bile girmiyorum, bir kere girdim ve kaçtım! Ama adama böyle söyleyemem, o yüzden sözlerime dikkat ettim biraz. Yani yalan söyledim. Bu adam azıcık nefes aldı ve pat diye bir şey söyledi:

"Hem 'alışamadım' deyip hem 'kadro iyi, çok güzel bir dershane' dersen burada bir sorun var demektir. Kusura bakma ama çok samimiyetsizsin."

AAAAA! Adam resmen öğrencisine "çok samimiyetsizsin" dedi, "bana samimi gelmiyorsun" dedi. Bildiğin öğrencisi oraya yazılmıyor diye söylediği laflara bak. Haaaa, ben bu lafın altında kalır mıyım:

"Olanı bu, siz de kusura bakmayın."
"Çık dışarı!!!!!!!!!!!!"

Adam beni odasından kovdu. Resmen kovdu ama, o işaret parmağını döndürüp bir yerlerine sokmak istedim ama sustum. Hiçbir şey söylemeden, öyle kendi kendime çıktım gittim. Öyle bir ifadeyle çıktım ki dışarı, koridorda birkaç kişi durdurup "ne oldu" diye sordu. Sonra sıra arkadaşım geldi işte, anlattım olanları, o da "keşke ben de gelseydim seninle." dedi. Haaa dur dur daha bitmedi, beni dışarı atmadan önce bana şunları da dedi:

"Sen neden 3 ay önce insanların önünde 'ben bu dershaneden ayrılacağım' diyorsun?"
"Ben insanların önünde falan demedim, Seda'nın kulağına söyledim, duymuşlar demek ki."
"Senin yüzünden insanlar dershanemize yazılmıyor, Seda da senin yüzünden başka yere yazıldı. Sınıftaki herkes senin yüzünden başka yerlere gidiyor, onları hep sen etkiliyorsun."

Bir kaldım öyle. Bir tane orospu çocuğu ki bizim sınıftan ve kim olduğunu biliyorum, Seda'yla ben konuşurken dinlemiş bizi, gitmiş öğretmenlere yaymış. Hepsine ama! En sonda da bu adamın kulağına gelmiş işte. Bir de bendeki bahtsızlığa bak. İnsanlar etkilenmesin diye bir şey demiyorum dershanede, tüm sınıf "bok gibi" diyor. Ben sırf "ayrılıcam" dedim diye suçlu oluyorum, şerefsiz oluyorum. Allah kahretsin ya..11 yorum:

 1. Boşver ya bu salakları, işlerine geldi mi bi güzel yağlıyorlar işlerine gelmedi mi hiç umursamıyorlar. Eğitimi eğitim için yapmıyor ki kimse, öğrencileri ticaret amaçlı kullanıyorlar.

  Mis gibi etütüne git, salla bu dershaneyi. Kendini kurtarmaya bak Uska'cım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Loretta, canımsın ya yemin ederim. Adamın orada resmen sinir krizi geçiriyordum, sana anlatmamın imkanı yok..

   Sil
 2. Ben de buna benzer bir olay yaşadım. Bu sene hem de. Yazıcam ama hç vaktim yok. Benim yaşadığım seninkinden de berbat ve salakça. Of seni anlayabiliyorum. Kendine iyi hakim olmayı başarmışsın. Ben resmen sövüp saydım adamın suratına. Neyse... Şu sınav bir geçsin, yazacağım bende bloga.

  Sen kendini nerde iyi hissediyorsan, nerde daha iyi çalışabiliyorsan oraya git bence de.

  YanıtlaSil
 3. Ay yok artık. Terbiyesiz herife bak! Sanki ömür boyu bağlılık sözü vermişsiniz adamlara. Senden para kazanamayacaklarını anlayınca hemen kovma yetkisini de bulmuş kendinde. Ayıp yaa.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dördüncüm, aynen!!!! Sinir krizi geçirdim yemin ediyorum

   Sil
 4. Merhaba, yazılarını yaklaşık dört aydır okuyorum, her zaman olduğu gibi burda da haklısın. Herkes kötü niyetlidir sen iyi niyetlisindir, onlar görmezden gelinir ve sen suçlanırsın. Resmen senden çıkarmış sinirini.

  YanıtlaSil
 5. Boşver sen dinleme onları. Moralini bozma. Bende dershanelerden çok çektim. Herkese aynı muamele yapılıyor. Devamlı öğrenciysen sevilirsin, gidiyorsan herşeyi sana yüklerler. Onlar sütten çıkmış ak kaşıklar.
  Sen etüte devam et. Hiçbir şeyi kafana takma. Moralinin bozulmasına izin verme. Her şey senin kendi elinde. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Spottttiiiimmmm, canımsın yahu benim :)

   Sil
 6. adama bak ya,piskopat bildiğin.şizofrene bağlamış bu.
  nereyi isityorsan oraya gidersen.Sırf adamın isteği için kendini mi feda ediceksin?

  YanıtlaSil